News

Екологічність та збереження історичної пам’яті на Промприлад.Реновація

Близько 3.5 млн т – саме стільки будівельних відходів щороку потрапляють на сміттєзвалища. У зв’язку з війною та масовими руйнуваннями інфраструктури їх об’єми значно зростуть, тому вже зараз українська влада напрацьовує шляхи переробки та повторного використання будівельних залишків.
Ідею ресайклінгу реалізовуємо і ми у процесії реновації на Промприладі. Так ми поєднуємо дві основні цінності: екологічність та збереження історичної пам’яті. Сьогодні розкажемо про клінкерну плитку, виготовлену зі старовинної австрійської цегли, датованої кінцем 19 століття. Наразі вона оздоблює фасад корпусу А по вул. Мельника.
«Перед нашими архітекторами стояло завдання максимально зберегти автентичність споруди. Ми навіть хотіли залишити фасад таким, яким він був. Але в такому випадку будівля не виконує вимог енергоефективності. Для того, щоб вийти на нормальні показники, ми робимо утеплення фасаду мінватою. Вона трохи дорожча, ніж пінопласт, але негорюча, а відповідно це про більшу безпеку та екологічність. Далі йде питання оздоблення. За архітектурною концепцією фасад будівлі першої черги виконується з клінкерної плитки. Плитка такої якості як було запроєктовано, виробляється в Нідерландах, Німеччині, Бельгії, і її вартість складає 29 – 40 євро за квадрат. Разом із генпідрядником ми придумали рішення, яке дозволяє не імпортувати дорогий матеріал, а використати локальний, перероблений матеріал. Річ у тому, що по технології для виготовлення клінкерної плитки спочатку виготовляють цеглу, з якої потім алмазною пилою відрізають бокові сторони. Ми вирішили закупити клінкерну цеглу із розібраних будівель, які не мають статусу архітектурної пам’ятки, і власними силами нарізати з неї плитку. Вже зараз ви можете бачити фасад по вулиці Мельника, зроблений за цією технологією» – розповідає керівник з розвитку будівництва Промприлад.Реновація.
В Україні у цій ніші працюють компанії-колекціонери будівельного антикваріату. Вони займаються продажем матеріалів, що походять з часів Австро-Угорської імперії, а якістю цілком придатні для оздоблення сучасних будівель.
«Цій австрійській цеглі вже майже 150 років. І замість того, щоб опинитися на сміттєзвалищі, вона на стільки ж років стане окрасою одного з корпусів Промприладу.Такі інновативні рішення дозволяють досягати одразу кількох цілей: по-перше, ми підтримуємо локальний продукт, це наша цегла і над її обробкою працюють наші майстри. По-друге, вторинне використання не потребує додаткових ресурсів, необхідних для виготовлення нової цегли. Ми даємо друге життя матеріалу, який вже виконав своє перше призначення. По-третє, повторно використати стару цеглу виявилося на 30% дешевше, ніж закупити нову. Ми навіть почули думку, що наша клінкерна плитка дуже схожа на Brooklyn – керамічну плитку від європейського виробника.
Схожі сценарії відбулися під час післявоєнної відбудови Варшави. Через брак будматеріалів цеглу використовували повторно, будівельне сміття перемелювали в бетон, вцілілі елементи побуту застосовували в реконструйованих будівлях. У підсумку повстале з руїн місто внесли до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
За майже століття потому ця практика стане частиною поняття «кругової економіки». Промприлад.Реновація вже застосовує цей підхід, що допомагає максимально дбайливо ставитися до реновації історичних будівель, не завдаючи при цьому екологічної шкоди».

Останні статті

26. Березня 2024

Крістіна Ланг обіймає посаду речниці групи компаній DELTA

Крістіна Ланг обіймає посаду речниці групи компаній DELTA Уродженка Верхньої Австрії, з 2022 року відповідає за стратегічні комунікації DELTA, а тепер, на додаток до своєї попередньої ролі, також представляє компанію у якості речниці. ...

Mehr
Team DELTA Ukraine, Dezember 2023.

12. Лютого 2024

DELTA Україна: Огляд діяльності DELTA та перспектив и на 2024 рік.

Група компаній DELTA була заснована в 1977 році в м. Вельс, Австрія, а з 2006 року веде активну діяльність в Україні. Протягом цих років компанія встановила стійку присутність у країні, адаптуючись до плинних соціально-економічних умов та змін на будівельному ринку....

Mehr
Parnigoni Evelyn, Geschäftsführerin Delta Baumanagement GmbH (Copyright Erich Sinzinger)

06. Лютого 2024

Вступ Евелін Парнігоні до команди диреткорів DELTA Group

Евелін Парнігоні приєднується до керуючого складу Delta Baumanagement з 01.01.2024. Евелін Парнігоні почала працювати в DELTA Group у 2006 році. Вона зробила собі ім'я як жінка-менеджер будівельних проектів у галузі, де на той час домінували чоловіки, і з 2010 року є прокуристом в Delta Baumanagement GmbH...

Mehr