Група компаній DELTA вже багато років розробляє та застосовує інноваційні методи управління проєктами з більш комплексним підходом, ніж “класична” модель співпраці, що зазвичай використовується в будівельній галузі. Метод управління в DELTA базується на партнерському підході до співпраці, в якому всі ключові учасники проєкту залучаються до процесу планування на ранній стадії. Цілі визначаються спільно, досвід підрядників і фахівців з планування об’єднується, а ризики справедливо розподіляються.
Наші досвідчені менеджери будівельних проєктів Хільдегард Утермелен та Доріс Шмідтбергер пояснюють переваги такого методу управління проєктами та як він працює на практиці.
В комплексному управлінні проєктами акцент робиться на спільному, цілісному підході. Основна ідея полягає в тому, що під час проведення тендерів вибір майбутніх партнерів відбувається за принципом, коли результат технічної оцінки учасника тендеру переважає над фінансовою складовою, тобто в першу чергу перевага віддається більш досвідченим, обізнаним, технічно підкованим компаніям, а не найдешевшим пропозиціям. І такий підхід застосовується від самого початку проєкту і на всіх його стадіях . Це гарантує оптимізацію процесів завдяки застосуванню об’єднаного експертного досвіду проєктувальників і підрядників. Проєктування здійснюється спільно, визначаються цільові витрати, ідентифікуються, аналізуються та оцінюються ризики. Ті з них, які не піддаються кількісній оцінці, визначаються для кожного проєкту окремо, розміщуються в нейтральній сфері ризиків і також бюджетуються. Завдяки такому підходу, з одного боку, гарантується досягнення найкращого можливого результату проєкту, а з іншого – що кожен учасник проєкту ототожнює себе з визначеними цілями.
«Замість класичних варіантів за принципом “win-lose” (виграш-програш), відбувається переосмислення підходу до виконання проєктів. На перший план виходять взаємовигідні відносини та успіх проєкту як спільне бачення сторін, – пояснюють Утермелен і Шмідтбергер.
«Завдяки методу комплексного управління проєктами всі ключові партнери залучаються до роботи ще до етапу проєктування», – пояснює Хільдегард Утермолен. «Таким чином, найкраще для проєкту – це найкраще для всіх його учасників», – додає Доріс Шмідтбергер.
Метод комплексного управління проєктами створює систему, що забезпечує більшу рівність для всіх залучених сторін і, відповідно, більший успіх проєкту.