News & Events

DELTA Ukraine взяла участь у зустрічі з Олексієм Чернишовим, міністром розвитку громад та територій України

У Відні відбулася зустріч з Олексієм Чернишовим присвячена питанню відбудови України. До обговорення долучилися українські компанії, які підіймали нагальні питання, що потребують вирішення.

Серед тем, учасники зустрічі звернули увагу на проблеми з логістикою, екологічну ситуацію, тимчасові житлові притулки, інфраструктурні проблеми, цілісний підхід до будівництва притулків для ВПО та будівництва постійного та якісного житла.

Ось основне бачення, яке озвучили Вольфганг Гомерник, партнер DELTA Group, керуючий директор DELTA Holding GmbH та DELTA Ukraine, та Вікторія Бережна, виконавчий директор DELTA Ukraine:
  • Нагальною потребою в Україні є забезпечення житлом ВПО. У даному контексті є 2 підходи – будівництво хоч і тимчасових, але комфортних притулків, та швидке будівництво сучасних будівель, що будуть призначені для зручного проживання людей.
  • Такі будинки можуть бути збудовані по технології гібридного будівництва та з використанням CLT технології (Cross-Laminated Timber), яка дозволяє робити це швидко, за принципами стійкого розвитку. В такому підході особливу увагу звертають на ESG (підхід екологічного, соціального та корпоративного управління). Це є необхідною умовою подальшого залучення міжнародного інституційного фінансування для таких проєктів.
  • Соціальна інфраструктура. Тільки будівництво та відновлення житла не розв’яже проблему повернення людей до своїх домівок. Ми маємо забезпечити швидке відновлення такої інфраструктури, щоб люди змогли повноцінно повернутись, та мати доступ по медичних та соціальних послуг.
  • Проєкти WASH (комплексне та раціональне відновлення зруйнованої інфраструктури). Замість радянських технологій та систем мають бути застосовані сучасні технології. Усі проєкти, що були пошкоджені, мають підлягати комплексній реновації, що базується на основі техніко-економічних обґрунтувань та актуальних потреб міста. Надалі вони матимуть стійку тенденцію до фінансування міжнародними організаціями.
  • Діджиталізація України колись стала піонером у розвитку технології блокчейн у державному секторі. Це створило гарний прецедент. Ми повинні й надалі рухатися у напрямку прозорості в управлінні та діджиталізувати максимальну кількість процесів. Як один із прикладів – прозорий цифровий земельний кадастр.
Ми не сумніваємося, що Україна переможе та кожен докладає до цього свої зусилля, але зараз нам потрібні швидке розв’язання багатьох гуманітарних питань та якнайшвидше відновлення.

У разі виникнення запитань, будемо раді допомогти