Новини та події

Економічний механізм і захист клімату: чотири стовпи сталої будівельної галузі

За останні роки будівельна галузь перетворилася на один із найбільших двигунів економіки Австрії, частково тому, що багато інших секторів залежать від неї. Незважаючи на те, що нинішня коронакриза призвела до заїкання цього двигуна, будівництво все одно показало значно кращі результати, ніж інші сектори економіки через обмеження, накладені пандемією. Зокрема, житлове будівництво продовжує розвиватися на дуже високому рівні і зараз привертає увагу численних міжнародних інвестиційних будинків, які купують один житловий проект за іншим у федеральній столиці. Правильно реалізоване будівництво будинків може не тільки закласти курс на швидше економічне відновлення секторів, що працюють над і вниз по течії, але також може продовжувати діяти як один із найбільших важелів для досягнення кліматичних цілей. Вольфганг Крадішніг і Рудольф Штюрцлінгер, генеральні директори Delta Podsedensek Architects ZT GmbH, і Пітер Подседенсек, співзасновник і співвласник, бачать ключ до сталого будівництва та пояснюють чотири основні стовпи.

Kennedy Garden_Visualisierung

Відень, 24 листопада 2020 р.: Хоча житлове будівництво в Австрії переживає невеликий спад через коронакризу, експерти не очікують тривалого спаду. Згідно з Федеральною палатою економіки Австрії, протягом усього 2020 року очікується 20-відсоткове зниження кількості дозволів на будівництво. Докризовий рівень був вражаючим: у 2019 році близько 79 000 житлових одиниць отримали дозволи на будівництво по всій Австрії. Будівельна галузь відіграє ключову роль у кліматичних дебатах: «Близько 40 відсотків споживання енергії в ЄС припадає на будівельну галузь. Те саме стосується приблизно 50 відсотків усього транспорту, 35 відсотків усіх відходів та 30 відсотків викидів CO2. Спосіб, яким ми будуємо сьогодні, має значний вплив на наші ресурси та екологічне майбутнє», — говорить Вольфганг Крадішніг, генеральний директор Delta Podsedensek Architects. Він бачить ключ у екологічному будівництві. З цієї причини DELTA Group стала співзасновником групи інтересів Lebenszyklus Bau (Будівництво життєвого циклу) у 2011 році і з тих пір постійно розширює її разом з багатьма іншими галузевими партнерами. «Ми встановлюємо орієнтир за допомогою різних інструкцій і поставили собі за мету створити більше обізнаності про життєвий цикл в галузі нерухомості серед державних і приватних забудовників — подалі від зосередженого погляду на будівництво», — продовжує він. За словами експерта, наступні чотири стовпи, серед інших, є вирішальними для розумного, сталого будівництва.

1. Думайте про мобільність цілісно

«Не так давно мобільність у зв’язку із забудовою враховувалась лише шляхом створення достатньої кількості місць для паркування. Тим часом поведінка мобільності змінилася, особливо серед молоді. Наявність місць для паркування велосипедів і пропозиція мобільності в околицях перемістилися в центр уваги мешканців”, – говорить Рудольф Штюрцлінгер, генеральний директор Delta Podsedensek Architects ZT GmbH. Інтелектуальні та доступні енергетичні концепції також потрібні, щоб відповідати мінливим кліматичним умовам у соціальному житлі. Літній перегрів відіграє дуже важливу роль у загальному дизайні будівлі. Комбінація різних заходів забезпечує комфортний клімат у приміщенні влітку. «Якщо ви хочете будувати кліматично нейтрально, ви будуєте там, де мешканці можуть обходитися без своїх автомобілів. Наприклад, будівництво на новому місці є набагато менш екологічним, ніж проект у центрі міста, навіть якщо нова будівля будується як пасивний будинок якість», – продовжує експерт ЖКГ. Зрештою, каже він, зростання міст просувається вперед разом із вартістю забезпечення інфраструктури та значно вищого рівня мобільності.

2. Планування енергоефективності заздалегідь

Енергоефективна будівля з відновлюваним джерелом первинної енергії означає екологічне та доступне життя в довгостроковій перспективі. Амбіційні енергетичні стандарти в нових будівлях є інвестицією та дозволяють уникнути витрат у майбутньому. Тим часом кілька досліджень спростовують упередження про те, що енергоефективне будівництво дороге. Невеликі додаткові витрати під час будівництва з лишком компенсуються протягом життєвого циклу за рахунок зниження витрат енергії. За словами Крадішніга, значення має те, звідки надходить енергія: «Нам потрібно все більше і більше холоду, тепла та електрики. Ми повинні виробляти їх з відновлюваних джерел і відокремити будівлі від викопної енергії та викидів CO2. Це означає, що відновлювані джерела енергії повинні не тільки бути встановлено ретроспективно з великими технічними зусиллями, але також має плануватися як частина будівлі з низьким або плюсовим енергоспоживанням». Це починається з орієнтації будівлі, щоб мати можливість використовувати якомога більше сонячної енергії, як активно, так і пасивно. «Навіть у секторі субсидованого житлового будівництва тема енергетики стає все більш актуальною. Для великих житлових будинків все частіше використовується панельне опалення та охолодження через стелю. Ця система стане стандартом для деяких будівельників. Вентиляція Системи сприймаються досить критично через гігієнічні критерії та високі вимоги до обслуговування», – додає Штюрцлінгер.

Нещодавнє опитування, проведене DELTA Group, показує, що клієнти загалом надають важливості стійким аспектам за шкалою від 1 до 10 (1 = низький, 10 = високий) – середнє значення становить близько 7,4. До них належать, наприклад, «від колиски до колиски» (управління переробкою), витрати життєвого циклу, культурний дизайн на основі партнерства або екологічний баланс. Клієнти в усіх галузях витратили б у середньому приблизно на 10 відсотків більше на екологічні проекти. Існують різні точки зору щодо поточної ситуації через коронавірус. Деякі учасники випробувань вважали, що буде зміна в бік більш екологічно свідомого будівництва. Інші, однак, не бачили в коронакризі посилення цієї тенденції.

Нещодавнє опитування, проведене DELTA Group, показує, що клієнти загалом надають важливості стійким аспектам за шкалою від 1 до 10 (1 = низький, 10 = високий) – середнє значення становить близько 7,4. До них належать, наприклад, «від колиски до колиски» (управління переробкою), витрати протягом життєвого циклу, культурний дизайн на основі партнерства або екологічний баланс. Клієнти в усіх галузях витратили б у середньому приблизно на 10 відсотків більше на екологічні проекти. Існують різні точки зору щодо поточної ситуації через коронавірус. Деякі учасники випробувань вважали, що буде зміна в бік більш екологічно свідомого будівництва. Інші, однак, не бачили в коронакризі посилення цієї тенденції.

3. Переорієнтація в будівельних матеріалах

Використовуючи сировину для будівництва, слід уникати композитних матеріалів і звертати увагу на наступні

У разі виникнення запитань, будемо раді допомогти